Міжнародний культурно-освітній проект

Культурно-освітній візит до Європи

 

Отримай освіту в Польщі – відкрий для себе Європу!

Отримай освіту в Польщі  – відкрий для себе Європу!


Саме такий висновок я зробила після культурно-освітнього візиту до Європи у рамках Міжнародного культурно-освітнього проекту. Вважаю за честь бути запрошеною та взяти участь у спільно з учнями гімназії – Мартинюк Т. та Ткачуком Д. у цьому проекті. Завдяки організаторам ми змогли ознайомитися з мовою та культурою країн Європи, історією виникнення Євросоюзу, здобутками європейської демократії, з можливістю навчання у вищих навчальних закладах країн Європи. Учні-старшокласники, учасники проекту, розширили свій світогляд, направлений на встановлення в Україні європейських стандартів життя, навчання та праці.

Освітня лекція «Україна – Польща: сильна історія», навчальні уроки польської мови, суспільно-політична дискусія «Для чого нам потрібен Євросоюз», товариський турнір по боулінгу – ось неповна програма відвідування Вищої Школи Управління і Адміністрації в м.Ополі. Доброзичливість та гостинність проректора університету, керівника та координатора проекту залишаться на довгий час, а бажання отримати вищу освіту, сподіваюсь, стане реальною перспективою для багатьох старшокласників нашої, Озерненської, гімназії.

Неможливо описати почуття після відвідування меморіального комплексу Аушвіц-Біркенау/Освенцим – в рамках проекту «Спільна Пам'ять».

Нацистський концтабір Аушвіц став для світу символом Голокосту, геноциду і терору. Жертвами цього концтабору були приблизно 1,3 млн. чоловік, серед 7 тис. узників Аушвіца, визволених 27 січня 1945р. знаходилось більше 300 дітей. Сьогодні мільйони людей у світі знають, чим був Аушвіц, але все ж таки актуальною залишається задача зберегти в усвідомленні і Пам’яті людства той факт, що лише від їх рішень залежить, відбудеться така трагедія ще раз. Тільки люди могли її викликати і лише люди можуть її попередити. Саме до такого висновку прийшли ми, відвідуючи цей концтабір у Польщі. Учні нашої гімназії, Мартинюк Т. та Ткачук Д., учасники цього проекту, зняли відео фільм про Аушвіц, планують його презентувати учням Житомирського району.

У рамках візиту нам запропонували екскурсії до європейських міст – Праги, Дрездена, Кракова, Парижу. Про це неможливо було навіть мріяти!!!

Почуття гордості за Юрія Дрогобича, першого з українців, удостоєного звання доктора філософії, відчували ми у Кракові, де у університеті він навчався й отримав науковий ступінь майстра, який дав йому можливість викладати в Болонському університеті Італії. Культурно-освітній візит до Європи надихає на розширення світогляду громадян України; бажання встановлення в нашій країні європейських стандартів життя.

Г. Лещенко – вчитель Озерненської гімназіїСоздан 15 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником